Slava Rosandić rođena je u Varaždinu; u osnovnoj je školi proglašena najboljom učenicom generacije – nagrađena srebrnom plaketom; srednju farmaceutsku školu završila s prosjekom 5,0 što je bitno stoga “što nije morala na maturu”; studirala na Filozofskom fakultetu u Zagrebu te je potom radila dvadeset godina u građanskoj zagrebačkoj školi kao profesorica hrvatskoga jezika i književnosti, pritom zdušno angažirana u umjetničkim učeničkim i osobnim ostvarajima. U spomenutome razdoblju za inspirativan i predan rad s djecom uslijedila su brojna gradska, županijska, državna i europska priznanja i nagrade.
Ostvarila se i kao dugogodišnja voditeljica i koordinatorica KUD-a škole, voditeljica društveno-humanističkog područja, mentorica pripravnicama, nositeljica županijskih seminara, koordinatorica događanja u gradskoj četvrti, suautorica monografije škole; a bavila se i humanitarnom i dragovoljnom djelatnošću na više razina.
Za kreativne poetske, prozne i dijalektalne izričaje (dvije zbirke – misaona i religiozna poezija i kajkavska lirika, satirične priče, kratki roman, epistolarna forma, dnevnički zapisi, reportaža, dječja poezija, putopisni zapisi) – dobila je pregršt priznanja i nagrada u hrvatskoj kreativnoj javnosti; a na internacionalnome natječaju Erato jedna refleksivna pjesma našla se u kategoriji tisuću najljepših pjesama svijeta.
Trenutačno obnaša dužnost više stručne savjetnice – lektorice i korektorice u MUP-u Republike Hrvatske i prilagođava stručne tekstove drugih govornih područja hrvatskome jeziku; te uz navedene poslove sustavno usvaja nakladničku građu reprezentativnih i aktualnih izvora i sadržaja putem klasičnih publikacija i digitalnih izvora – praćenjem videokonferencija, posjetima srodnim seminarima, posredstvom internetskih servisa poput repozitorija, blogova, društvenih mreža, baza podataka – te upijajući informacije marno kreira e-kolegij “Jezične i književne preporuke – uvijek pri ruci!” s obiljem dosad obrađenih tema iz područja hrvatskoga jezikoslovlja, reprezentativnih djela svjetske književnosti, kao i aktualne građe iz hrvatske i europske kulture.
Pribivala je brojnim pjesničkim susretima u Hrvatskoj i regiji; naročitu čast osjetila je prilikom predstavljanja svoje lirike na Jutru poezije na Policijskoj akademiji.
Obožava iščitavati knjige diveći se moći i ljepoti riječi; također voli slikarstvo, filmove, glazbu, putovanja, techno i house partije, pejzaže – te naravno, djecu, mlade i sve ljude širokih obzora i otvorena duha.
Upravo je dobila odlikovanje predsjednika Republike Hrvatske – Spomenicu domovinske zahvalnosti za čestitu i uzornu službu.
Djela: Moj je život negdje drugdje
Odgovori